W Brennej na wakacjach z dziećmi

Wakacje to czas odpoczynku, a jak wiadomo odpoczynek to regeneracja dla naszego organizmu od codziennych problemów i obowiązków. Posiadając pociechy, możemy potrzebować kilkudniowego urlopu, przynajmniej raz w życiu, a przy okazji warto zapewnić naszemu dziecku niezapomniane atrakcje. Oczywiście większość osób wybiera morze, ponieważ jest to miejsce, które wręcz trzeba zobaczyć chociaż raz w swoim życiu, jednak może warto pojechać kiedyś do mniejszej miejscowości (ostatnio podaliśmy Wam ciekawą opcję na wyjazd z dziećmi, czyli Skorzęcin),  która również będzie oferować nam ciekawe atrakcje, a nie będzie tak droga jak popularne kurorty turystyczne.

Przykładem takiej miejscowości jest Brenna, czyli niewielka miejscowość usytuowana w regionie Śląska, a zamieszkuje ją zaledwie 11 tysięcy osób. Statystyczne dane podają nam, że jeszcze kilka lat temu mieszkańców było o wiele mniej, więc możemy podejrzewać, że miasto się rozrasta, idzie do przodu, a w związku z tym – rozwija się również przemysł turystyczny. Skoro wiemy już gdzie będziemy jechać, warto sprawdzić, jak wygląda baza noclegowa (szczegóły w portalu Meteora), w końcu dzieci potrzebują nieco innych elementów niż dorośli i jeśli chcemy czuć swobodę, warto skorzystać z ofert domków lub mieszkań do wynajęcia, w których każdy członek wyjazdu będzie w stanie znaleźć swój kąt. 

Dzieci mogą spokojnie liczyć na atrakcje dla siebie, chociażby w takich miejscach jak Park Turystyki (więcej na Facebooku), w którym raczej nie będziemy spędzać czasu biernie, jest to miejsce z polem do minigolfa i tego typu atrakcjami. Jeśli jednak chcemy pokazać coś ciekawego naszemu dziecku, co również wpłynie na jego rozwój, powinniśmy odwiedzić Kozią Zagrodę, która jest doskonałym miejscem do zobaczenia, jak kiedyś wyglądało życie na wsi. W bliskiej odległości znajdziemy o wiele więcej podobnych atrakcji, dlatego warto przyjechać samochodem i zwiedzić je wszystkie za jednym razem, a z takiego wyjazdu powinniśmy być zachwyceni.

Jeśli cokolwiek jeszcze wstrzymuje naszą decyzję, powinniśmy zobaczyć w internecie, jak pięknie wygląda sama miejscowość, a wiadomo przecież, że im piękniejsze i urocze otoczenie jest wokół nas, tym bardziej cały nasz urlop upłynie w przyjemniejszej atmosferze.

5 komentarzy

  1. Czy ktoś może polecić jakąś fajną miejscówkę w Brennej? Dla rodziny z dziećmi, więc w miarę w spokojnej okolicy żeby była.

  2. Wyżej masz propozycje noclegów, ale w tej miejscowości raczej każda miejscówka będzie spokojna, o to nie ma obaw

  3. dlatego przyjeżdżają tutaj tylko ci, który szukają spokoju i ciszy, a nie osoby szukające atrakcji i głośnych rozrywek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>