Cerkiew św. Mikołaja w Rzepedzi

Drewniane cerkwie cieszą się ogromną popularnością na terenie Polski, dlatego ludzie bardzo chętnie jeżdżą po miastach po to, aby takie budowle sakralne pozwiedzać. W Rzepedzi można odwiedzić drewnianą cerkiew św. Mikołaja. Jest to budowla sakralna, która została wybudowana w XIX wieku. Poprzednio w tym miejscu stała inna cerkiew, która musiała być jednak zastąpiona przez inną ze względu na swoją niestabilną konstrukcję. Obecnie cerkiew działa w obrządku łacińskim oraz bizantyjskim, dlatego jest ona tak bardzo rozpowszechniona i przyjeżdżają ją zwiedzać turyści z odległych stron świata. Budowla ta jest usytuowana w bliskiej odległości od górskiego potoku, więc naprawdę przyjemnie można tam spędzić wolny czas, z czego korzysta aktualnie wiele osób w różnym wieku.

Cerkiew ta jest bardzo charakterystyczna, ponieważ nie zawiera w sobie żadnej wieży, co się w dzisiejszych czasach naprawdę rzadko zdarza. Jest to stara cerkiew, ale nadal utrzymana na bardzo dobrym poziomie, dlatego jest solidna i wytrzymała. W środku bogata jest w wartościowe elementy, którym warto się bliżej przyjrzeć i poświęcić im dłuższą chwilę. W oknach znajdują się witraże, a budowla stoi na niewielkim wzgórzu, co dodaje jej atrakcyjności. Dzięki temu jest ona również dobrze widoczna z dalszej odległości, więc nikt nie powinien mieć problemów z tym, aby tam trafić.

Cała budowla otoczona jest kamiennym murem, który jest niezwykle estetyczny, blisko znajduje się też polana, po której można się przespacerować całą rodziną i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Baza noclegowa w Rzepedzi () jest jedną z najbardziej atrakcyjnych w okolicy, więc na pewno warto wziąć ją pod uwagę przy wyborze optymalnego miejsca wakacyjnego. Cerkiew św. Mikołaja w Rzepedzi to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do tego miasta. Oczywiście cerkiew zwiedza się samodzielnie, bez problemów można się dostać również do wnętrza tej budowli i dokładnie się z nią zapoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>