Dźwirzyno lekiem na chandrę

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to zdecydowanie najchętniej odwiedzana część Polski w okresie wakacji. Tłumy turystów wypoczywają na piaszczystych plażach, skąpanych w blasku promieni słonecznych. Niemniej jednak na Pomorzu można atrakcyjnie spędzić czas również poza sezonem, jesienią czy nawet zimą.

Dźwirzyno to spokojna miejscowość letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim, około trzynaście kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Licząca około siedmiuset stałych mieszkańców wioska położona jest bezpośrednio nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Turyści pokochali tutejsze piaszczyste plaże, a także czystą wodę, która zachęca do kąpieli i przynosi odprężenie w upalne dni. Jesienią natomiast to wspaniałe miejsce do romantycznych spacerów. Dziwne? Skądże! Przy silnych podmuchach wiatru, niskich wartościach temperatury powietrza można znaleźć schronienie i odrobinę ciepła w ramionach bliskiej nam osoby. Polecamy każdemu taki spacer przy blasku nieśmiało wyglądającego zza szarych chmur słońca po już mniej złocistym i ciepłym piasku.

Okres jesienno–zimowy bardzo często utożsamiany jest ze swego rodzaju chandrą, która dobada niemalże każdego z nas. Złe samopoczucie powodowane jest przede wszystkim małą ilością ukochanego przez wszystkich słońca. Ponadto w tym czasie znacznie bardziej spada nasza aktywność fizyczna. Zapuszczamy się z kocem na kanapie z kalorycznymi przekąskami przed telewizorem. Tymczasem w okresie częstych przeziębień powinniśmy hartować nasz organizm, chociażby przez zwykłe codzienne spacery. Dźwirzyno stwarza do tego doskonałe warunki. Liczne lasy, które jesienią tworzą oceną kolorowych liści to wspaniałe miejsce na spokojne wycieczki rowerowe. Nie brakuje tu ścieżek, która prowadzą przez urokliwe kompleksy leśne, nad brzegiem morza, czy też do innych miejscowości.

Będąc na takiej wycieczce, warto odwiedzić oddalony o około trzynaście kilometrów Kołobrzeg, który w okresie wakacyjnym jest jednym z najpopularniejszych kurortów na polskim wybrzeżu. Czeka tam na nas wiele atrakcji, jak chociażby słynna Latarnia Morska czy Oceanarium. Nie brakuje tu też wielu zabytków, jak chociażby Skansen Morski czy Twierdza Kołobrzeg (informacje pod hasłem: twierdza).

Dźwirzyno to nie tylko potęga matki natury, ale także bogata baza noclegowa (informacje pod hasłem: wolne noclegi Dźwirzyno). Jej podstawę stanowią nie tylko domki letniskowe, ale także gościnne i nowoczesne pensjonaty, które cechują się niezwykle rodzinną atmosferą, a zarazem przestronnymi apartamentami, licznymi udogodnieniami i atrakcyjnymi cenami, które poza sezonem są zdecydowanie niższe. Mały wyjazd w okresie jesienno–zimowym to dobry pomysł na przerwanie przygnębiającej aury. Z pewnością idealnym lekarstwem na chandrę będzie Dźwirzyno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>