Historyczny rynek w Sandomierzu

Sandomierz [informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sandomierz] to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast. Województwo świętokrzyskie kojarzy nam się bardziej z Kielcami, które jednak wcale nie są odwiedzane najczęściej. To właśnie Sandomierz stanowi swoistą perełkę dla turystów. Miasto ciekawe, z niepowtarzalną atmosferą i wyjątkowym klimatem, a dochodzą do tego interesujące atrakcje, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu.

Wyjątkowymi punktami w Sandomierzu są oczywiście rynek i starówka, które są znane chyba najbardziej z telewizyjnego serialu „Ojciec Mateusz”, kręconego właśnie tu, a wiele ujęć zawiera sandomierski rynek. Jednak zobaczyć go w telewizji, a zwiedzić osobiście to dwie różne sprawy. Jest to typowy średniowieczny rynek z bogatą historią i tu znakomitym pomysłem będzie skorzystanie z wycieczki po tunelach podziemnych. Jest to ciekawa trasa historyczna, gdzie schodzi się z przewodnikiem, który opowiada o wszystkim z pasją, naprawdę chce się tego słuchać, a autentyczne korytarze i zabytki o ogromnej historycznej wartości robią fenomenalne wrażenie. Jest to unikatowe miejsce tego typu w Polsce, trudno by było nam znaleźć podobne, tak dobrze zachowane podziemne tunele miejskie. Sandomierski rynek należy do najlepiej utrzymanego po wojnie i ma dużą wartość historyczną i architektoniczną, wraz z całą starówką znajduje się w wielu rejestrach zabytków.

Inne miejsce, które na pewno warto zobaczyć, to sandomierska katedra, jej data powstania przypada już na XIV wiek i jest to dobry przykład stylu gotyckiego. Kolejne obiekty to ratusz i sandomierski zamek. Wybór Sandomierza na tygodniowe wakacje będzie na pewno trafiony, ponieważ atutem tego miasta jest także baza noclegowa [więcej: ]. Znajdziemy tu liczne hotele i pensjonaty, ale także pokoje prywatne do wynajęcia, w których uda nam się zaoszczędzić trochę pieniędzy. Cała infrastruktura turystyczna jest bardzo bogata, na wysokim poziomie. Jednym zdaniem – jest to miejsce wygodne dla turystów.

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>