Przemyśl – miasto z bogatą historią

Na południowo–wschodnim krańcu Polski położone jest piękne, historyczne miasto Przemyśl. Wspaniałe, zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele kościołów, klasztory, średniowieczny zamek otoczony parkiem to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają tutaj na każdego turystę. Przemyśl to największa twierdza mająca 45 kilometrów fortów obronnych. To także wspaniałe warunki do wypoczynku, zwłaszcza aktywnego. Miłośnicy historii mają tutaj prawdziwy raj.

Popularnym miejscem do zwiedzania jest schron, znajdujący się pod budynkiem szkoły podstawowej. Jeszcze niedawno było to miejsce ściśle tajne, teraz każdy może tu zajrzeć. Dla młodzieży szkolnej przygotowano specjalny program zwiedzania. Jest to niezapomniana lekcji historii. Całe miasto pełne jest pamiątek z przeszłości. Najważniejsze zabytki to te związane z druga wojną światową i obiekty sakralne: kościoły, świątynie i cmentarze, które stanowią istotny element krajobrazu i kultury miasta.

Przemyśl był i jest miastem wielonarodowościowym. Do dzisiaj możemy usłyszeć tutaj dziwnie brzmiące nazwiska i mowę z obcym akcentem. Ziemia Przemyska to również miejsce odwiedzane przez liczne rzesze pielgrzymów. Większość kościołów i to nie tylko tych najstarszych zasługuje na zainteresowanie. Niektóre z nich posiadają walory zabytkowe, a inne związane są z życiem i pracą obecnych świętych. Dla Przemyśla i jego okolic kult świętych jest bardzo ważny dla kultury. Każdy z turystów na pewno odnajdzie w tym mieście to, czego potrzebuje, aby dobrze wypocząć.

Dla miłośników aktywnej formy odpoczynku, piękne wzgórza i San przecinający miasto to prawdziwy raj. Szczególnie wiosną bardzo pięknie prezentują się aleje obsadzone drzewami, kwitnące sady na obrzeżach miasta, a także skwery i mnóstwo zieleni wokół fortów Twierdzy Przemyśl. San zapewnia turystom idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, czy plażowania na brzegach rzeki. Dla wszystkich tych, którzy preferują piesze wędrówki również nie zabraknie ciekawych tras. Składają się na nie: szlak staromiejski, niebieski i szlak zasański, czerwony. Umożliwiają one zwiedzenie w ciągu jednego dnia większości ważnych turystycznie punktów i obiektów miasta.

Baza noclegowa (widoczna tu: meteor-turystyka.pl) oferuje turystom wiele miejsc w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych i w pokojach gościnnych. Podróż do Przemyśla to dobry pomysł na krótki urlop albo przynajmniej na weekend. To również ciekawa lekcja historii, połączona z aktywnym wypoczynkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>