Wrocław miastem pełnym atrakcji

Wrocław to piękne miasto, położone w południowo-zachodniej części naszego kraju. Obecnie jest miastem na prawach powiatu. Jego imponująca wielkość sytuuje go na czwartym miejscu pod względem liczby mieszkańców, a także na piątym miejscu pod względem powierzchni spośród wszystkich polskich miast. Wrocław charakteryzuje się bogatymi walorami turystycznymi. Znajduje się tutaj wiele budynków, pochodzących jeszcze z czasów wojny światowej. Większość z nich została odnowiona i odbudowana. Najbardziej chyba popularnym budynkiem tego typu jest Stary Ratusz. Zachowany on jest w stylu gotyckim.

Równie interesujący jest również Nowy Ratusz. Jego styl określa się mianem historyzmu. Warto zauważyć, że wrocławski Ratusz jest jednym z najstarszych ratuszy w całym kraju. Jego popularność wynika również z faktu, że na jego szczycie umieszczono najstarszy w Polsce dzwon zegarowy. Historyczne znaczenie ma również zegar wieżowy z roku 1368. Wrocław jest miastem wyjątkowym. Jako jedno z nielicznych miast europejskich posiada ciągle wypełnioną wodą fosę miejską, która zachowana została we wspaniałym stanie. Fakt ten zdecydowanie wyróżnia Wrocław spośród innych miast, dodając mu prawdziwie historycznej wartości. Wrocław jest miastem pełnym niezwykłych atrakcji. Jedną z najpopularniejszych jest oczywiście Pałac Królewski. Imponującą atrakcją jest również Wrocławska Fontanna Multimedialna, robiąca prawdziwie piorunujące wrażenie, rozbłyskując wszystkimi kolorami tęczy, odbijającymi się w kropelkach wody. Pasjonaci sztuki z pewnością nie odmówią sobie obejrzenia Panoramy Racławickiej, a miłośnicy przyrody na pewno chętnie odwiedzą Ogród Zoologiczny czy Ogród Botaniczny. Znajduje się tutaj mnóstwo unikalnych gatunków zwierząt i roślin, rzadko spotykanych gdziekolwiek indziej.

Stolica Dolnego Śląska jest pełna atrakcji, których z pewnością nie zdążymy zwiedzić w ciągu jednego dnia. Pomocna wtedy będzie baza noclegowa tego miasta, z której wybierzemy idealny nocleg dla siebie. Komfortowych noclegów we Wrocławiu na pewno nie zabraknie, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo interesującym obiektem, które trzeba koniecznie zwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu, jest Hala Stulecia, widniejąca obecnie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. We Wrocławiu nie brakuje również pomników, wznoszonych na cześć ważnych osób, które przyczyniły się do rozwoju miasta, Polski czy kultury. Znajduje się tutaj Pomnik Ofiar Stalinizmu, czy Pomnik Orląt Lwowskich. Najbardziej sympatycznym elementem miasta są jednak niewątpliwie wrocławskie krasnale. Ich postaci spotkać można w różnych częściach miasta, a ich liczba rośnie. Każdy z nich posiada swoje własne imię, zwykle związane z twórcą. Krasnale dodają uroku całemu miastu i cieszą oko nie tylko najmłodszych. Tym, z czym najczęściej kojarzy nam się Wrocław są stare kamienice, których rzędy stoją dumnie wokół rynku i miejskich ulic. Dodają one niesamowitego klimatu staremu miastu sprawiając, że staje się ono jeszcze bardziej wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>